sarımsağın saça faydaları, sarımsağın saça faydası

     sarımsağın saça faydaları faydası yayarları diye goggleda arama yayıp durdum.Ve en çok şu bilgiye ulaştım.Sarımsağın saçların gürleşmesine, minik ve cansız olanların hayata geçirilmesine , halk arasında saçkıran olarak bilinen şaç dökülmesine,hatta saç beyazlamasını önlemede kullanıldıgını buldum.Şimdi bazı ilginç olanlarından bir forumda bulduğum yazıyı vereyim ilk olarak:
Bu da benim kendi keşfim. Saçların gürleşmesine, minik ve cansız olanların hayata geçirilmesine yardım eden başka bir mucize de sarımsak! Hafta da bir defa sarımsağın suyunu saç diplerinize yediriniz. On beş dakika beklettikten sonra yıkayınız. Yıkamada kokusu geçmiyor elbette. Panzehri de maydonoz! işleme başlamadan önce maydonoz kaynatıyoruz. Biraz dinlendirdikten sonra (ılık) ilk şampuanın ardından masaj yapa yapa başımıza bocalıyoruz. Bu işlemi ağır yapmanızda fayda var. Zira sarımsak kokusunu bertaraf etmek biraz zor bir iş... Ardından tekrar şampuanlıyoruz... Ancak ertesi gün saçlarınızın hala koktuğunu düşünürseniz maydonoz suyunu tekrar etmenizde bir zarar yooktur.

1 ay süresince sarımsak kürünü her hafta uygulayın. Daha sonra iki hafta da bire düşürün. Farkı derhal kazanacaksınız. (denendi onaylandı)

Not, kadın erkek herkes uygulayabilir. Bunu bir forumda buldum
2 olarak saç beyazlamaması için olan :BEYAZLAYAN SAÇA SARIMSAK SÜRÜN!..SAÇLAR bazen yaşa bağlı olarak bazen de strese bağlı ya da kalıtımsal nedenlerden dolayı beyazlar. Saçlarınız erken beyazlıyorsa hiç üzülmeyin. Evde kolayca hazırlayacağınız bu maske sayesinde doğanın kanunu olan beyazlara karşı gelebilirsiniz.* 1 adet soğan* 1 yumurta sarısı.* 5 adet sarımsak Soğan ve sarımsağı ezin. Daha sonra yumurta sarısı da ilave edip saçlara boya sürer gibi sürün. 30 dakika sonra saçınızı iyice yıkayın. Evet bilinen bir sürü faydası olan sarımsağın şaçla lgil kısmı bu kadar sanrım

Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !